WAKACJE - WŁOCHY - Riwiera Adriatycka i nie tylko - relacje.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • okioki
    Rider
    • 2011
    • 360

    A to już plaże w Vieste tam gdzie mieszkałem jest ich mnóstwo ,najlepsza to ta jaskinia w środku piasek , cięń cały dzień miejsca chyba na 100 osób
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowany przez okioki; 16666.

    Komentarz

    • okioki
      Rider
      • 2011
      • 360

      widok z twierdzy na wyspach Tremiti ,jeszcze nigdy nie widziałem tak czystej wody w morzu ,
      Załączone pliki

      Komentarz

      • ruwado
        RS
        • 2009
        • 14883
        • Octavia IV (NX3)

        Ładnie, Panie, ładnie...
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz

        • PAOLO ESCO
          RS
          • 2009
          • 6626
          • Volkswagen
          • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

          okioki - zdjęcia rewelacyjne, aż chciałoby się tam pojechać, błękitna woda przepiękna
          ...niestety... jutro się pakuję i w sobotę rano jedziemy na 4 samochody ale nad Gardę.
          Za rok mamy już rezerwację na Vigna sul Mar https://www.campingvignasulmar.it/en/ (czerwiec-lipiec) oraz Lanterna w CRO https://www.camping-adriatic.com/lanterna-camp-porec
          Mam nadzieję, że nie spotka nas załamnie pogody jak te które było ostatnio nad Gardą ---> https://www.youtube.com/watch?v=A9-YgHud__U
          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

          Komentarz

          • tomcy
            Drive
            • 2010
            • 73
            • Octavia II (1Z3)
            • BLF 1.6 FSI 115 KM

            no i kolejne wakacje za nami byliśmy w Vigna sul Mar
            ośrodek nieduży cichy z animacjami dla dzieci - nie było nauki tańców latynoskich (niestety) PaoloEsco

            Fajna baza wypadowa do zwiedzania Venecji i San Marino, Bolonia, mirabilandia wszystko w zasięgu 1h

            Każdy ma swoje preferencje ale ja uważam że to dobry ośrodek żeby spokojnie odpocząć
            Co do morza to jeśli chce się mieć krystaliczną wodę to trzeba jechać poniżej Rimini na południe

            Ostatnio edytowany przez tomcy; 10222.

            Komentarz

            • PAOLO ESCO
              RS
              • 2009
              • 6626
              • Volkswagen
              • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

              "melduję się"
              Pobyt w Peschiera del Garda bardzooo udany. Piękna pogoda! Rewelacyjne widoki.
              Zdjęcia ...nie mogę dodawać nadal bo "przekroczyłem" coś tam...bzdura
              Opiszę co i jak jak odpocznę.

              tomcy - to od animatorów zależy czy będą organizowali/prowadzili jakieś kursy tańca czy też nie. Widocznie w tym roku nie mieli odpowiednich animatorów. Ja jadę do Vigna sul Mar też za rok ponownie...już mam zrobioną rezerwację.
              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

              Komentarz

              • ruwado
                RS
                • 2009
                • 14883
                • Octavia IV (NX3)

                PAOLO ESCO nie masz konta google/gmail, żeby pokazać nam galerię? Bo żal nam tzn. mi ściska

                Popaczyłbym z dziką rozkoszą!

                Napisz w wątku o błedach, ostatnio Puchacz się odezwał. Może coś zrobią.
                pozdrawiam - Darek

                Komentarz

                • PAOLO ESCO II
                  Classic
                  • 2017
                  • 20
                  • Volkswagen
                  • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                  Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
                  PAOLO ESCO nie masz konta google/gmail, żeby pokazać nam galerię? Bo żal nam tzn. mi ściska
                  spoko... zrobiłem sobie drugie konto by móc foto dodawać (no ile mam się prosić by "ktoś" ruszył w tej sprawie...).
                  Po południu będą fotki z wakacji z nad Gardy ...

                  Fotka - plaża w Sirmione
                  Załączone pliki
                  PAOLO ESCO to mój główny profil - w związku z niemożnością dodawania zdjęć z mojego profilu postanowiłem sobie założyć drugi i rozwiązać "problem" !

                  Komentarz

                  • PAOLO ESCO
                    RS
                    • 2009
                    • 6626
                    • Volkswagen
                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                    Jak widać "system" już działa
                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                    Komentarz

                    • ruwado
                      RS
                      • 2009
                      • 14883
                      • Octavia IV (NX3)

                      No i tak jest dobrze
                      pozdrawiam - Darek

                      Komentarz

                      • PAOLO ESCO II
                        Classic
                        • 2017
                        • 20
                        • Volkswagen
                        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                        Powyżej była plaża w Sirmione - teraz ładniejsza fotka tej plaży na zachętę a wieczorkiem...na spokojnie jakaś relacja
                        Załączone pliki
                        PAOLO ESCO to mój główny profil - w związku z niemożnością dodawania zdjęć z mojego profilu postanowiłem sobie założyć drugi i rozwiązać "problem" !

                        Komentarz

                        • ruwado
                          RS
                          • 2009
                          • 14883
                          • Octavia IV (NX3)

                          Czekamy, czekamy....
                          pozdrawiam - Darek

                          Komentarz

                          • PAOLO ESCO II
                            Classic
                            • 2017
                            • 20
                            • Volkswagen
                            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                            cz. I
                            Trasa – Polska-Włoch-Peschiera del Garda

                            Zmieniłem trochę trasę: Zielona Góra - Czeski Krumlow - Linz - Salzburg - Innsbruck - Brennero - Bolzano - Peschiera del Garda.
                            Trasa standardowa jeżeli chodzi o wyjazd nad Gardę ... nikt ze znajomych nie chciał jechać przez Niemcy - woleliśmy przez Chechy.
                            Spanie w hoteliku (Ubytovna Český Krumlov Tichá 121) - tanio, czysto,spokojnie. Obok bardzo dobra restauracja - polecam.
                            Obowiązkowo każdy kto nie był musi zwiedzić stare miasto w Czeskim Krumlowie - taki nasz Kazimierz Dolny - super miasteczko !
                            Droga do Czech i przez Czechy bez większych postojów, korków nie było. Dalej przez Austrię do Salzburga - łatwo i przyjemnie choć padał deszcz. Natomiast odcinek niemiecki Rosenheim dalej do Kufstein cały rozkopany, zwężenia i pojedyncze pasy w każdą stronę. Droga do Innsbrucka też w remoncie ale już dało się jechać. Od Brennero aż do zjazdu z autostrady w Affi jeden wielki korek... takie są uroki jazdy w sierpniu przez Włochy
                            Po trasie tankowaliśmy w Kufstein oraz na OMV w Schlöglstraße 77, 6060 Hall in Tirol, Austria - cena ON +- 1,11 euro, cena benzyny +- 1,19 euro

                            CDN ...
                            Załączone pliki
                            Ostatnio edytowany przez PAOLO ESCO II; 44798.
                            PAOLO ESCO to mój główny profil - w związku z niemożnością dodawania zdjęć z mojego profilu postanowiłem sobie założyć drugi i rozwiązać "problem" !

                            Komentarz

                            • PAOLO ESCO II
                              Classic
                              • 2017
                              • 20
                              • Volkswagen
                              • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                              Dojazd do Peschiera del Garda bez najmniejszych problemów. Do campingu dojeżdżamy kierując się na drogę SR11 - kierunek Sirmione, Bergamini. Obwodnica prowadzi do dużego ronda na którym skręcam w prawo, przejeżdżamy 100 metrów i mamy bramę campingu! Wjeżdżamy do linii "STOP" i skręcamy w prawo na duży parking dla oczekujących i idziemy zameldować się na recepcję którą widać zaraz po prawej stronie. Meldowanie trwa kilka chwil, dajemy dokumenty, dostajemy opaski i płacimy klimatyczne (ja nie płaciłem bo miałem wliczone wszystko w cenę pobytu na campingu). Zaraz na początku głównej drogi prowadzącej w dół mamy rezydentów poszczególnych operatorów - idziemy do nich i oni wskazują nam miejsce naszego pobytu tz domek, namiot, parcelę... Dostaliśmy na recepcji mapkę (oraz mnóstwo innych przydatnych dokumentów - rozkład jazdy autobusów do Werony itp...) od rezydenta mamy numer domku i jedziemy się wypakować

                              Dostaliśmy miejscówkę nad samym jeziorem "lepiej" się już nie dało! Widoki po przebudzeniu lub piciu porannej kawy bezcenne !
                              Załączone pliki
                              PAOLO ESCO to mój główny profil - w związku z niemożnością dodawania zdjęć z mojego profilu postanowiłem sobie założyć drugi i rozwiązać "problem" !

                              Komentarz

                              • PAOLO ESCO II
                                Classic
                                • 2017
                                • 20
                                • Volkswagen
                                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                Takie były widoki z miejscówki

                                Sam camping czysty ale mnóstwo na mi turystów ...zwłaszcza Holendrów (stąd nazwa campingu "mała Holandia") i Niemców , sporo Austriaków ...mało Włochów i trochę Polaków, Czechów, Duńczyków ...
                                Załączone pliki
                                Ostatnio edytowany przez PAOLO ESCO II; 44798.
                                PAOLO ESCO to mój główny profil - w związku z niemożnością dodawania zdjęć z mojego profilu postanowiłem sobie założyć drugi i rozwiązać "problem" !

                                Komentarz

                                • PAOLO ESCO II
                                  Classic
                                  • 2017
                                  • 20
                                  • Volkswagen
                                  • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                  My mieszkaliśmy w Safari Teent - http://www.eurocamp.co.uk/accommodat...s/safari-tents ---> https://www.youtube.com/watch?v=widQubQUjIs
                                  Fajne domki/namioty ale samo wyposażenie kuchni mogło by być lepsze ale nie ma co narzekać.
                                  Miejscówka była fajna więc co wieczór siedzieliśmy przy kolacji całą ekipą (nie to nie ja robię zdjęcie).

                                  Camping miał duży zespół basenów, zjeżdżali. Na terenie mieściły się 2-3 kawiarnie, 2-3 lodziarnie oraz 2-3 pizzerie ...to wystarczyło.
                                  Toalety i prysznice czyste, sprzątane 3 razy dziennie. Woda gorąca była cały czas. Co ciekawe pomimo ciszy nocnej ochrona nie była "upierdliwa" i można było posiedzieć nawet głośno rozmawiając przy winku... Siesta od 13 do 15 praktycznie nie była przestrzegana za to po 23.00 nie było opcji wjazdu na camping. Rygorystycznie ochrona podchodziła do osób bez opasek które chciały wejść na teren campingu - nie pozwalali i tyle a jak już to tylko przez recepcję po wylegitymowaniu się ... ale to akurat dobrze.
                                  Oczywiście na basenie były animacje i ćwiczenia dla dzieci i dorosłych - kto chciał to chodził a kto nie ten pił wino i leżał na plaży
                                  Załączone pliki
                                  Ostatnio edytowany przez PAOLO ESCO II; 44798.
                                  PAOLO ESCO to mój główny profil - w związku z niemożnością dodawania zdjęć z mojego profilu postanowiłem sobie założyć drugi i rozwiązać "problem" !

                                  Komentarz

                                  • PAOLO ESCO II
                                    Classic
                                    • 2017
                                    • 20
                                    • Volkswagen
                                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                    No i to na co każdy czeka - WIDOKI znad gardy. Nie ma co się rozpisywać są piękne ...Adriatyk się do nich nie umywa !
                                    Nie ma opcji by być nad Gardą i nie pojechać do Sirmione na plażę czy nie zwiedzić tego miasteczka - polecam. Nie będę się rozpisywał proponuję poczytać i zobaczyć ---> http://zobaczone.pl/wlochy/sirmione-perelka-nad-garda/ + http://ewa-naprzeciwszczciu.blogspot...rem-garda.html
                                    Skalna plaża w Sirmione jes rewelacyjna i czystej wodzie nie wspomnę !
                                    Załączone pliki
                                    PAOLO ESCO to mój główny profil - w związku z niemożnością dodawania zdjęć z mojego profilu postanowiłem sobie założyć drugi i rozwiązać "problem" !

                                    Komentarz

                                    • PAOLO ESCO II
                                      Classic
                                      • 2017
                                      • 20
                                      • Volkswagen
                                      • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                      I jeszcze fotki z panoramy

                                      Pogodę mieliśmy rewelacyjną !
                                      Przyjechaliśmy dzień po załamaniu pogody nad Gardą - przechodził przez ten rejon front atmosferyczny z potężnymi burzami i ulewami - nas ominęła ta przyjemność! Przez cały pobyt mieliśmy +- 30C i błękitne niebo - rewelacja...aż się nie chciało wracać.
                                      Znajomi zrobili sobie wycieczkę krajoznawczą ...objazd Gardy rowerami w jedną i drugą stronę a kumpel zaliczył sam objazd Gardy na rowerze ! Jak twierdzi widoki rewelacyjne ale i trochę niebezpiecznie... Objazd proponuję zaczynać z Peschiery w Kierunku Sirmione dalej Salo- Riva del Garda-Malcesine-Bardolino.
                                      Podsumowując - camping pod wzgledem położenia fajny ale osobiście wolę mniejsze bardziej kameralne, swojskie campingi - jakoś na nich jest przyjemniej. "Bella Italia" to taki bardziej kombajn do przerobu turystów...

                                      CDN...
                                      Załączone pliki
                                      Ostatnio edytowany przez PAOLO ESCO II; 44798.
                                      PAOLO ESCO to mój główny profil - w związku z niemożnością dodawania zdjęć z mojego profilu postanowiłem sobie założyć drugi i rozwiązać "problem" !

                                      Komentarz

                                      • ruwado
                                        RS
                                        • 2009
                                        • 14883
                                        • Octavia IV (NX3)

                                        Super
                                        pozdrawiam - Darek

                                        Komentarz

                                        • PAOLO ESCO
                                          RS
                                          • 2009
                                          • 6626
                                          • Volkswagen
                                          • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                          WAKACJE - 2018r.

                                          PAOLO ESCO 17.06 - 30.06 camping Campin Vigna Sul Mar https://www.google.pl/maps/place/Cam...7!4d12.2389692
                                          Już tam byłem w 2016 roku ale odwiedzę go jeszcze raz (opisywałem go na str 14 tego wątku).
                                          PAOLO ESCO 20.08-03.09 camping Lanterna Chorwacja - jedziemy na 5 samochodów
                                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                          Komentarz

                                          • ruwado
                                            RS
                                            • 2009
                                            • 14883
                                            • Octavia IV (NX3)

                                            PAOLO ESCO , zwróciłeś może uwagę, jeżdżąc po Italii, jak jest z miejscami parkingowymi po hotelami (oczywiście takimi dla średniaków). Przeglądam oferty i zawsze jak mam napisane, że jest parking w cenie, to widzę zaledwie kilka miejsc na samochód. Zawsze pozostaje parkowanie na małych uliczkach w pobliżu. Takie stawianie samochodu poza hotelem w I jest bezpieczne?
                                            pozdrawiam - Darek

                                            Komentarz

                                            • PAOLO ESCO
                                              RS
                                              • 2009
                                              • 6626
                                              • Volkswagen
                                              • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                              hmmm we Włoszech to chyba "standard", że w miasteczkach/rejonach turystycznych ciężko jest o miejsca parkingowe. Co do hoteli i ich miejsc parkingowych to porządne lub prywatne hotele mają własne parkingi gdzie nikt spoza nie ma możliwości parkowania. Często chronione i wyposażone w szlaban lub bramę wjazdową itd... Co do parkowania "poza" miejscami hotelowymi lub gdzieś na bocznych uliczkach to odradzam. Pójdziesz na 2-3h , wrócisz i masz wybitą szybę lub wyrwany zamek... oczywiście nie generalizujmy i nie straszmy ale... nasz kolega z OCP który był we Włoszech w Caorle został okradziony - wyprowadził samochód na parking poza campingiem (zupełnie bezsensowny jak dla mnie ruch) i złodzieje "zeskanowali" mu sygnał z kluczyka...(siedzą w samochodzie obok, maja laptopa i "łapią" sygnał jak zamykasz i otwierasz na pilota auto, odchodzisz a oni wybebeszają Tobie auto z tego co masz cenne)... niestety trafił akurat na jakaś grupę złodziei grasującyh w tym czasie w Caorle
                                              Radzę nie zostawiać auta bez opieki a jak już to na strzeżonym parkingu. Trzeba się pilnować - jak wszędzie. Osobiście zostawiałem auto na wielu parkingach i na uliczkach ale zawsze "puste" bez dokumentów, pieniędzy itp... Nie jest powiedziane, że właśnie Twoje auto ktoś okradnie ale... nie dostaniesz od żadnego Włocha zapewnienia że nic się nie stanie! Ostatnio sporo we Włoszech jest muslimskich opalonych "lekarzy specjalistów" sprowadzonych przez babcię makrelę, którzy zapewne dadzą o sobie znać...
                                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                              Komentarz

                                              • PAOLO ESCO
                                                RS
                                                • 2009
                                                • 6626
                                                • Volkswagen
                                                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                ruwado - wybierasz się do Włoch w tym roku?
                                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                Komentarz

                                                • ruwado
                                                  RS
                                                  • 2009
                                                  • 14883
                                                  • Octavia IV (NX3)

                                                  No właśnie, PAOLO ESCO o to mi chodziło. Kilkanaście lat jazdy po Cro, SLO, MNE, SK, CZ nic mi się nie przytrafiło, jeśli chodzi o pozostawianie samochodu w przeróżnych miejscach. Nawet na odludziu... A I trochę mnie zastanawia. Myślę teraz o AL, Grecji i Italii... Na razie mam lekki mętlik. Patrzyłem na kilka hoteli w I i niby piszą że mają parking, ale jak spojrzę na satelitę i obejdę ludzikiem google obiekt, to parkingu nie widać. I to mi nie daje spokoju. Jakoś dziwnie nie ufam zostawieniu mojej Octavki ot tak na ulicy.
                                                  pozdrawiam - Darek

                                                  Komentarz

                                                  • ruwado
                                                    RS
                                                    • 2009
                                                    • 14883
                                                    • Octavia IV (NX3)

                                                    PAOLO ESCO możesz dać kilka podstawowych informacji o Italii:
                                                    - płacenie na autostradach - bramki? gotówka? karta?
                                                    - policja bardzo skrupulatna, czy przymyka oczy na drobne przewinienia?
                                                    - na autostradach trzeba bardzo pilnować prędkości, czy tak jak w Cro - spokojnie+ 20
                                                    - podobno w I jest (tak jak w Pradze) kilka kolorów linii do parkowania, które oznaczają jakieś strefy?

                                                    Najprawdopodobniej w tym roku zmienimy plany i kierunek - zrobimy krótki rekonesans w I. A pytam dlatego, że jazda po SK, CZ, SLO, Cro i MNE - to juz po tylu latach zupelnie jak w domu. a tu jednak zawsze coś nowego.
                                                    pozdrawiam - Darek

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...